Yorkshire
Yorkowy Portalik-Forum Strona Główna Yorkowy Portalik-Forum
Forum Yorkowego Portaliku - wszystko o Yorkshire Terrier i nie tylko.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy najwcześniej można zacząć dokarmiać szczenięta?
Autor Wiadomość
sourissou 
Amator

Wysłany: Sro 13 Sty, 2010 20:24   Kiedy najwcześniej można zacząć dokarmiać szczenięta?

Witam, jestem tu nowa :) . I od razu mam sprawę. Moja suka oszczeniła się 8 dni temu, dając życie 5 szczeniaczkom :) . To jest jej drugi i ostatni miot (od razu ją wysterylizowaliśmy, przy okazji cesarki). Przy poprzednim miocie suka miała 4 szczeniaki i oczywiście miała problem z tęzyczką poporodową, która pojawiła się dwa razy. Tym razem jednak ten problem nie powinien się pojawić ze względu na to, ze suka byla chowana cala ciaze na starterze royala, a 2 tyg. przed porodem jak i teraz dostaje syrop z wapniem, jak zalecił nam wet.
No i tu jest problem, bo pomimo tego całego wsparcia, sunia zaczyna mieć problemy z wykarmieniem takiej gromadki :( Traci mleko, więc musimy ją odstawiać co jakiś czas i bacznie ją obserwować. I tu mam pytanie - kiedy małe yorki można najwcześniej zacząć dokarmiać normalną, maczaną w wodzie karmą? Chciałabym odciążyć sukę chociaż trochę (przy poprzednim miocie też dosyc wczesnie zaczelismy dokarmiac szczeniaki, ale kurcze, nie pamietam ile wtedy mialy dokladnie :| )
Z gory dzieki za odpowiedzi ;)

0704magda 
YorkoMaster
Moderator

Pomogła: 8 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 09:17   

jesli suka traci mleko to już teraz należy wyręczać ją w karmieniu-specjalne mleko dla szczeniaków
pozatym,skoro sunia ma małe i ktoś nie wie kiedy można dokramiać je to dla mnie jest nie przygotowany

wystarczy wpisac w google hasło i poczytać :hiding:

Pozdrawiam Gość
ZAPRASZAM NA:
urodzinki yorków: http://www.forumoyorkach....topic.php?t=516

szukam chętnych do sprzedaży perfum FM

Franek-terier 
Yorkofiołek

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 13:29   

sourissou szczerze naprawde nie wiem choć pamiętam,ze franek byl na karmie chyba od 5 tygodnia życia(no napewno już u hodowcy,czyli przed 8 tygodzniem) ale głowy nie daję :happy3:
P.S czytając takie posty utwierdzam sie w przekonaniu,ze sunie powinni dopuszczać ludzie doswiadczeni ktoży najpierw dowiedzieli sie WSZYSTKIEGO co związane z ciążą suczki i odchowem szczeniakow.
P.S² czy Twoja sunia ma rodowód?A jeśli tak,zrobiona hodowlankę?(pytam z czystej ciekawości)

sourissou 
Amator

Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 16:36   

dobrze wiem, ze szczeniaki mozna dokarmiac mlekiem specjalnym dla nich, ale wyraznie zaznaczylam, ze chodzi mi o normalna karme, a nie mleko.

gdyby to ode mnie zalezalo suka w ogole nie bylaby dopuszczona ANI RAZU, TYM BARDZIEJ ze nie posiada rodowodu (jakby i bez tego schroniska nie byly wystarczajaco pelne...), ale niestety jest taka sytuacja a nie inna i szczeniaki są (dlatego tez kazalam ja wysterylizować od razu przy cesarce bez wiedzy rodzicow, ktorzy sie na to nie zgadzali, ale nie dam psa wiecej meczyc jakimis ciazami).

Pamietam, ze szczenieta z poprzedniego miotu byly dokarmiane stala karma przed skonczeniem 3 tygodnia, ale nie wiem teraz czy to byly 2-3 dni roznicy, czy wiecej. I tyle.

Franek-terier 
Yorkofiołek

Pomogła: 2 razy
Wysłany: Czw 14 Sty, 2010 17:09   

Aha...to przeprasza,nie wiedzialam jaka jest sytuacja.Oby więcej ludzi myślących tak ak ty-shroniska są juz przepelnione i dobrze,że wysterylizowalaś sunię! :laughing6:

Dodaj do: WypowieĹş dla Facebook
Odpowiedz do tematu